(068) 691-00-06

Офтальмолог Черкаси: чи можна спати в контактних лінзах

Кожен, хто носить м'які контактні лінзи, знає, що значить спати в контактних лінзах. Окремі сміливці і зовсім не бояться засипати в лінзах по кілька діб.

І це призводить до сумних результатів. Пам'ятайте! Спати в контактних лінзах категорично не можна! Щоб раз і назавжди вирішити для себе наболілу проблему, вам потрібен офтальмолог. Черкаси - місто, яке може по праву пишатися своїми докторами. Ця стаття в допомогу носіям «конташок» - від фахівців амбулаторно Центру ЗіР.

Офтальмолог Черкаси: Павлюк Оксана Анатоліївна розповідає

Так! Серед безлічі контактних лінз існують деякі види комфорт-класу, які мають на увазі нічне перебування в них. Але спати в контактних лінзах щоночі все-одно не рекомендується. Навіть в таких! І для цього існує ряд причин.

  • Незалежно від якості, виробника та матеріалу, рекомендую носити контактні лінзи не більше 10 годин на добу. Дайте своїм очам відпочити і «продихатися». Днем рогівка природньо омивається сльозою під час моргання. А вночі цього не відбувається. Ви прокидаєтеся з червоними очима і дискомфортним відчуттям «піску» в них. Але це навіть не найстрашніше!
  • Куди небезпечніше - кисневе голодування, або гіпоксія очей. Відбувається це за тією ж схемою: вночі очі закриті і не отримують достатньої кількості кисню. А тепер подумайте, чи варто носити контактні лінзи кілька діб поспіль? Гіпоксія - «ваш вірний друг» для виникнення очних інфекцій.
  • Перебуваючи в контактних лінзах вдень і вночі, ви позбавляєте очі можливості очищення від забруднень природним шляхом. Лінзи, як губка, збирають білкові, ліпідні відкладення і стають причиною виникнення інфекцій. У вас в 9 разів підвищується ризик виникнення виразкового кератиту!
  • Нарешті, через цілодобового носіння контактних лінз порушується відтік вуглекислого газу і рогівка знову стає вразливою перед цілою армадою мікробів.

Тепер ви знаєте, чому не можна спати в контактних лінзах. Хочеться вірити, що ніхто не буде використовувати контактні лінзи бездумно, всупереч інструкціям виробників і порад офтальмологів.

У яких контактних лінзах можна спати

Асортимент контактних лінз салону Центра ЗіР має лінійку продуктів, які позиціонуються виробниками, як «30 днів не знімаючи» або більш звично «ніч-день».

PureVision 2 HD від виробника Bausch & Lomb: містять вологи 36%, ці лінзи пропускають 130 Dk/t кисню. Завдяки асферичному дизайну лінзи, добре працюють в умовах низького освітлення.

Night&Day Aqua від виробника Alcon: містять 24% вологи і 175 Dk/t кисню. Це найвища проникність кисню серед усіх типів м'яких контактних лінз!

Тільки ці лінзи розроблені спеціально з урахуванням анатомічних особливостей рогівки ока і допустимі для носіння в режимі день/ніч 30 діб.

Що робити, якщо заснув в лінзах

І все ж, трапляються такі моменти, коли життя вносить свої корективи і неможливо щось змінити. Тоді доводиться діяти відповідно до ситуації, що склалася.

  • Завжди тримайте при собі краплі для комфортного носіння контактних лінз. Не нехтуйте ними.
  • Купуйте краплі, що містять гіалуронову кислоту - це перша невідкладна допомога при будь-яких неприємностях з контактними лінзами.
  • Відчувши дискомфорт, постарайтеся закапати в обидва ока по одній краплі. І як можна швидше зверніться до офтальмолога. У Черкасах вас чекають за адресою: бульвар Шевченка, 352, (зупинка транспорту Крівалівська, з 9-00 до 18-00).

Якщо у вас з'явилися додаткові питання до Оксани Анатоліївни, задайте їх ТУТ


Написать отзыв

Пожалуйста авторизируйтесь или создайте учетную запись перед тем как написать отзыв