Доступно про переваги контактних лінз
Контактні лінзи: «не найдешевше задоволення, скоріше приємна розкіш»
Існує досить багато упереджень щодо контактних лінз. Користуватися чи не користуватися? Носити чи не носити?
Ризикнути чи не ризикувати? Що краще: окуляри чи контактні лінзи? В якому віці: від і до?
Прийшов час розібратися. А вибір в будь-якому випадку буде за вами.
Вітчизняна і зарубіжна офтальмологія розвивається семимильними кроками. Встежити за цим рухом і розібратися в тонкощах питання буває не просто. Особливо первинним користувачам. Звідси і ростуть, як гриби після дощу всілякі страхи, домисли і міфи про контактні лінзи.
Насправді все досить просто. Потрібно тільки відкинути в сторону всі «експертні думки» тих, хто вже не перший рік користується контактними лінзами і для початківців є безумовним авторитетом. Єдину правильну думку про цей предмет особистої гігієни можуть дати тільки професійні фахівці.
zir.ck.ua про переваги контактних лінз:
- Прийнявши рішення користуватися контактними лінзами, ви отримуєте реальну картину того, що бачите. Всі об'єкти навколишньої дійсності постануть перед вами в натуральних розмірах і без обмеження поля зору. Цього не відбувається при користуванні окулярами. Окуляри обмежують огляд, залишаючи розбірливим лише певний сектор. Та й ваші очі за скельцями окулярів виглядають занадто маленькими або неприродньо великими.
- Якщо ви займаєтеся спортом, подорожуєте або підкорюєте гірські вершини, словом, ведете активний спосіб життя, контактні лінзи - це ваш вибір! Незначне обмеження існує лише для водних видів спорту, оскільки лінзи можуть бути просто змиті водою. Але ж якщо дуже хочеться, значить - можна! Одягайте окуляри для плавання і пірнайте в лінзах на здоров'я.
Контактним лінзам кожен вік підвладний
- Контактні лінзи можна і потрібно використовувати для корекції зору у дітей і підлітків. Існує досить прецедентів, коли лінзи призначають дітям у віці від двох років.
- А вже тінейджерам від 8-10 років і поготів рекомендується подібна корекція зору. Їх не можна розбити і травмувати око. При дитячої рухливості - це максимально безпечний вихід з положення в школі, у дворі, в спортивних секціях і танцювальних студіях.
- Недоступне стає доступним! Для людей з різним ступенем астигматизму розроблені торичні контактні лінзи, що дозволяють коригувати навіть такий складний зір. Це як найкраще підходить для дітей і людей, що ведуть активний спосіб життя.
- Найдивовижніше, що контактні лінзи нарешті потрапили в поле зору тих, кому за 40. Іншими словами, люди з віковими проблемами зору теж можуть користуватися контактними лінзами. Для них розроблені мультифокальні лінзи, що дозволяють коригувати зір на далекі відстані (понад 4 метрів), на середні (до 1 метра) і на близькі відстані (35-40 сантиметрів). Як-то кажуть, все-в-одному! Життя триває і воно так само прекрасне!
Про контактні лінзи і лазерну корекцію зору
Контактні лінзи - прекрасна альтернатива лазерній корекції. Якщо ви всерйоз зацікавлені в якості власного зору, для початку використовуйте всі більш доступні засоби. А лазерну корекцію прибережіть, як останній бронебійний засіб. Скільки б не говорили про прогресивні методи цієї процедури, негативна статистика теж існує! Корекція зору за допомогою лазера підходить далеко не всім пацієнтам. Особливо якщо у вас аметропия слабкого ступеня.
Елементарні правила користування контактними лінзами
Сучасні контактні лінзи абсолютно нешкідливі! Вони
виготовляються з біосумісних матеріалів, аналоги яких широко
використовуються в багатьох галузях медицини.
Неодмінно відвідайте лікаря офтальмолога, який підбере вам
контактні лінзи відповідно з рідними параметрами ваших очей і
випише рецепт. Це буде основний документ, який потрібно пред'являти
в місцях покупки контактних лінз.
Є кілька значень, обов'язкових для запам'ятовування:
- рефракція на праве око - OD
- рефракція на ліве око - OS
- базова кривизна - BC.
Трохи про ВС. Цей параметр можна жартома порівняти з розміром взуття. Якщо ви купили взуття меншого розміру - воно буде натирати ноги. Взуття більшого розміру буде шльопати, бовтатися на нозі або зовсім зпаде. Те ж саме відбудеться і з контактною лінзою. ВС буває маленькою ( 8.3 і 8.4 ), стандартною ( 8.6 і 8.7 ) І великою ( 8.9 і 9.0 ).
Якщо ви носите лінзи відповідно до ваших індивідуальних параметрів, вони будуть мати правильну посадку, доставлять вам масу задоволення і не загубляться через безглузду випадковість.
При дотриманні нескладних гігієнічних правил, лінзи будуть служити вам, як рідні очі:
- надягайте і знімайте лінзи чисто вимитими, сухими руками;
- при відсутності такої можливості користуйтеся спеціальною присоскою для КЛ;
- раз на два тижні влаштовуйте своїм лінзам «банний день» - використовуючи пероксидні системи, влаштовуйте сеанс глибокої чистки. Ця процедура зведе до мінімуму ризик інфікування і запобігне алергічним реакціям на відкладення білка;
- міняйте розчин в контейнері щодня, навіть якщо лінзи ви одягаєте від разу до разу;
- міняйте контейнер для зберігання кожного разу з придбанням нової пари контактних лінз;
- поряд з контактними лінзами майте у своєму арсеналі й окуляри; періодично чергуйте режим носіння лінз і окулярів: окуляри використовуйте в домашніх умовах, а лінзи - при виході «у світ»;
- ні в якому випадку не носіть лінзи при запальних і простудних процесах;
- не переношує лінзи більше рекомендованого виробником терміну;
- не використовуйте воду з-під крана для очищення контейнера таі лінз.
Зір - одне з п'яти почуттів, доступних людині. Близько 90% інформації ми отримуємо за допомогою зору. Носіння контактних лінз відповідно до призначень і рекомендацій лікаря офтальмолога не приносить шкоди очам і не може погіршити зір людини при їх дотриманні.