(068) 691-00-06

Догляд за контейнером для лінз

Якщо ви носите контактні лінзи, то знаєте, наскільки важливо підтримувати їхню чистоту. Регулярне чищення – це ключовий момент збереження здоров'я очей та захисту лінз від бактерій. Як і самі лінзи, контейнер, у якому вони зберігаються, згодом накопичує шкідливі мікроорганізми. Тому давайте розберемося, як чистити контейнер для лінз щодня. Догляд не складний. Експерти радять промивати його стерильним розчином для лінз та давати висохнути на повітрі. Такий підхід допомагає зберігати лінзи у безпеці та захищає ваш зір.

Можливо, думка про необхідність щоденного чищення лінз та контейнера видається стомлюючою. Однак це важливий елемент догляду за очима. Розглянемо докладніше, як обробляти новий контейнер для лінз підтримки його чистоти.

Як доглядати контейнер для лінз: 4 простих кроки

Очищення контейнера для лінз включає кілька простих кроків, які можуть незначно змінюватися в залежності від використовуваного засобу чи розчину. Завжди дотримуйтесь інструкцій, вказаних на продуктах, та рекомендацій вашого окуліста.

Перед початком переконайтеся, що у вас є все, що необхідно: розчин для лінз, мило для рук і чистий рушник безворсовий або серветка. Ось основні кроки:

  1. Мийте руки

Перш ніж мити контейнери для лінз, ретельно вимийте руки. Мікроби та олії з ваших пальців можуть легко потрапити на контейнер навіть при його чищенні. Використання антибактеріального мила та чистого безворсового рушника для сушіння рук допомагає звести до мінімуму ризик зараження. Майте на увазі, що потрібно обробити навіть новий контейнер для лінз.

  1. Переконайтеся, що контейнер порожній

Перед промиванням контейнера для лінз переконайтеся, що він повністю порожній. Зніміть лінзи і вилийте весь розчин, що залишився. Використаний розчин може містити мікроби, тому його ніколи не слід повторно використовувати.

  1. Як продезінфікувати контейнер для лінз

Щоб обробити контейнер для лінз, використовуйте універсальний чистячий розчин або розчин для лінз, дотримуючись інструкцій. Промийте ваш контейнер для лінз і його кришки, потім вилийте розчин. Важливо використовувати тільки свіжий розчин з невичерпаним терміном придатності, оскільки нестерильні рідини можуть містити бактерії або хімічні речовини, шкідливі для очей та лінз. Не слідуйте загальновідомим міфам і стереотипам про контактні лінзи, ніколи не використовуйте воду, мило або інші незатверджені засоби для промивання контейнера.

  1. Дайте контейнеру висохнути

Після ретельного промивання контейнера для лінз дайте йому висохнути на повітрі. Замість витирання рушником, покладіть його та кришки лицьовою стороною вниз на чистий безворсовий рушник або серветку. Це дозволить залишкам розчину вбратися і захистить контейнер від попадання частинок з повітря. Якщо для дезінфекції контейнера для лінз ви використовуєте розчин на основі перекису водню, уважно дотримуйтесь інструкцій спорожнення контейнера. Можливо, потрібно зберігати його перевернутим, а не на боці. Після повного висихання закрийте контейнер кришками та зберігайте у чистому та сухому місці. Повторюйте процедуру після кожного використання.

Коли потрібно замінити контейнер для лінз?

Рекомендується змінювати контейнер для лінз кожні один-три місяці. Частота заміни залежить від типу лінз, розчину та самого контейнера. Якщо контейнер тріснув або пошкодився, замініть його негайно. Згодом, ефективність очищуючих властивостей контейнерів знижується, тому регулярна заміна допомагає зменшити ризик інфекцій очей та інших проблем. Багато розчинів для лінз включають новий контейнер, що є нагадуванням про необхідність заміни старого.

Якщо у вас залишилися питання, як дезінфікувати контейнер для лінз, зверніться до офтальмолога за своєчасною консультацією.


Написать отзыв

Пожалуйста авторизируйтесь или создайте учетную запись перед тем как написать отзыв