(068) 691-00-06

Топ-5 міфів про контактні лінзи: розвінчуємо стереотипи.

Усі ми знаємо, що в шлунку не виросте дерево, якщо випадково проковтнути вишневу кісточку. Але не всім відомо, скільки хибних уявлень існує про контактні лінзи. У цій статті ми розвінчаємо найпоширеніші міфи про лінзи та їх використання.

Контактні лінзи підходять не всім

Однією з основних причин, чому багато людей ніколи не пробували контактні лінзи, є брак інформації. Це дійсно сумно, адже 90% людей з проблемами зору можуть носити лінзи. Практично всі виявлені зорові патології можна коригувати за допомогою відповідних контактних лінз. Такі дефекти, як короткозорість, пресбіопія, далекозорість і астигматизм, успішно виправляються лінзами. У деяких випадках корекція можлива навіть до 18 діоптрій.

Можна очищувати лінзи водопровідною водою

Це хибне уявлення. У водопровідній воді міститься багато мікроорганізмів, деякі з яких можуть серйозно пошкодити очі. Особливу небезпеку становлять амеби, які живуть у водонагрівачах і бойлерах. При потраплянні на лінзу вони можуть викликати інфекцію, аж до сліпоти. Окрім мікроорганізмів, у воді містяться мінерали та хлориди, які можуть пошкодити лінзи. Тому для догляду за лінзами використовуйте тільки багатофункціональні розчини високої якості. Також дотримуйтесь правил догляду за контейнером для лінз.

Люди з діабетом не можуть носити контактні лінзи

Цей міф про лінзи існує давно, але сучасні дослідження показують, що контактні лінзи безпечні для людей з діабетом за умови дотримання відповідної терапії. Пацієнти з діабетом часто стикаються з проблемами зору, пов'язаними зі змінами рівня цукру в крові, що може призводити до зміни діоптрій. Проте, при правильному лікуванні та дотриманні дієти, носіння контактних лінз не становить загрози.

У лінзах спати не можна

Деякі контактні лінзи призначені для тривалого носіння, що дозволяє спати в них. Ці лінзи виготовляються з силікон-гідрогелю, який має високу киснепроникність, що дозволяє очам "дихати" навіть під час сну. Тим не менш, лінзи слід знімати кілька разів на тиждень для очищення та дезінфекції, залежно від їх типу.

Лінзи протипоказані при синдромі сухого ока

Контактні лінзи можуть бути комфортні навіть для людей із сухими очима. Силікон-гідрогелеві лінзи забезпечують достатній доступ кисню до очей і розроблені з використанням новітніх технологій гідратації, які підтримують природний pH сліз. Ви можете обрати зручний режим заміни лінз: щоденний або двотижневий, що дозволяє уникнути дискомфорту. Які лінзи краще: одноденні, двотижневі чи місячні, розповідаємо у цій статті. Також рекомендується використовувати зволожуючі краплі та інші засоби для усунення сухості очей.

Сподіваємось, ця стаття допомогла розвінчати деякі міфи про контактні лінзи та ваші сумніви. Але якщо у вас залишилися питання, не соромтеся звертатися до спеціалістів Центру Зір.
Написать отзыв

Пожалуйста авторизируйтесь или создайте учетную запись перед тем как написать отзыв