(068) 691-00-06

Лінзи для короткозорості

Які лінзи застосовуються при короткозорості? Трохи фізики. Близорукість, або міопія, виникає внаслідок змін форми очного яблука, при яких воно стає подовженим уздовж передньозадньої осі. Внаслідок цього зображення далеких об'єктів стають нечіткими, оскільки світлові промені фокусуються перед сітківкою, а не на ній. Для коригування цього дефекту використовуються мінусові лінзи.

Часто короткозорість супроводжується астигматизмом — станом, у якому форма рогівки чи кришталика призводить до спотворення зображення. Заломлююча сила ока різниться у різних меридіанах, тому астигматизм коригується з допомогою складних циліндричних лінз.

Найбільш поширеним засобом корекції короткозорості є окуляри. Це простий та безпечний метод, який не вимагає спеціальних навичок. Окуляри не викликають алергії та інфекцій, але можуть спотворювати зображення при високих діоптріях та обмежувати периферійний зір. Вони також пітніють при зміні температури та можуть заважати при заняттях спортом.

Які лінзи можна носити при короткозорості? При виборі між окулярами та контактними лінзами важливо враховувати медичні показання, протипоказання, стан зору та спосіб життя. Найкращі лінзи чи окуляри – ті, які підходять саме вам. У будь-якому випадку перед покупкою слід відвідати офтальмолога та пройти обстеження.

Які лінзи застосовуються для корекції зору при короткозорості

  1. М'які контактні лінзи

 Гідрогелеві: мають високий вміст вологи, тонкі та еластичні, комфортні в носінні, але не надто добре пропускають кисень.

Силікон-гідрогелеві: менше вологи, але краще пропускають кисень, що знижує ризик гіпоксії та робить їх комфортними для тривалого носіння.

  1. Жорсткі газопроникні лінзи

Використовуються для корекції складних випадків, таких як високий рівень астигматизму, кератоконус і для уповільнення прогресування короткозорості у дітей. Ці лінзи добре зберігають форму та забезпечують високу якість зору.

Режим заміни контактних лінз

  • Традиційні лінзи: термін носіння півроку до року. Це економічний варіант, але вимагає ретельного догляду та регулярного глибокого очищення.
  • Квартальні лінзи: змінюються кожні три місяці і також потребують додаткового очищення.
  • Лінзи частої планової заміни: змінюються кожні два тижні чи раз на місяць. Оптимальний режим, коли відкладення не встигають накопичуватися.
  • Одноденні лінзи: підлягають заміні щодня, забезпечують максимальну гігієну та зручність, не потребують догляду.

Які лінзи носять при короткозорості: показання та протипоказання

Контактні лінзи призначаються при міопії, а також при астигматизмі та анізометропії (різниці рефракції між очима). Їх часто носять актори, спортсмени та військовослужбовці.

Протипоказання включають гострі запальні та інфекційні захворювання очей, злоякісні новоутворення, виражений синдром сухого ока, анатомічні дефекти повік та косоокість з кутом понад 15 градусів. У деяких випадках носіння лінз можливе, але потребує персонального рішення з офтальмологом.

Які лінзи краще за короткозорості: вікові обмеження

Жорстких вікових обмежень для підбору контактних лінз немає. За потреби лінзи підбирають навіть новонародженим, проте до 7-8 років діти мають носити лінзи під контролем дорослих. З віком діти швидко освоюють необхідні навички самостійного використання лінз.

Які потрібні лінзи при короткозорості для контролю міопії у дітей

Для контролю міопії в дітей віком використовують дефокусні чи біфокальні лінзи, які уповільнюють зростання очного яблука. Також ефективні ортокератологічні (нічні) лінзи, що виправляють форму рогівки під час нічного сну. Цей метод підходить як дорослим, і дітям шкільного віку.


Написать отзыв

Пожалуйста авторизируйтесь или создайте учетную запись перед тем как написать отзыв