(068) 691-00-06

Лінза прилипла до ока

Лінза прилипла до ока: що робити?

Контактні лінзи — це зручний засіб корекції зору, проте іноді вони можуть викликати дискомфорт і проблеми, наприклад, коли лінза прилипає до ока. У цій статті ми розглянемо, що робити в такій ситуації, які заходи обережності слід дотримуватися, щоб уникнути цього, і як делікатно витягнути прилиплу лінзу.

Причини прилипання лінзи до ока

Перш ніж перейти до способів вирішення проблеми, важливо зрозуміти, чому контактна лінза може прилипнути до ока. Основні причини включають:

 1. Сухість ока: Недостаток вологи може призвести до того, що лінза стане менш рухомою.
 2. Неправильне використання: Носіння лінзи довше рекомендованого терміну або неправильна гігієна можуть викликати прилипання.
 3. Пошкодження лінзи: Тріщини або мікропошкодження на поверхні лінзи також можуть сприяти її прилипання.

Що робити, якщо лінза прилипла до ока?

Якщо ви зіткнулися з цією неприємною ситуацією, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

 1. Не панікуйте: Спокій — запорука успіху. Паніка може призвести до додаткового дискомфорту і ускладнити процес зняття лінзи.
 2. Зволожте око: Використовуйте спеціальні краплі для очей або штучні сльози. Це допоможе зволожити лінзу і зробити її більш рухомою. Закапайте 2-3 краплі в кожне око і зачекайте кілька хвилин.
 3. Помугайте: Легке миготіння може допомогти лінзі відокремитися від поверхні ока. Уникайте інтенсивного тертя ока, оскільки це може призвести до подразнення.
 4. Масаж повіка: Легенько помасажуйте верхню і нижню повіку круговими рухами. Це допоможе рівномірно розподілити вологу і полегшити зняття лінзи.
 5. Використовуйте чисті руки: Перед тим як намагатися зняти лінзу, переконайтеся, що ваші руки чисті і сухі. Обережно спробуйте захопити лінзу і зняти її, уникаючи тиску на очне яблуко.

Як зняти лінзу з ока, якщо вона прилипла?

Якщо лінза все ще прилипає, можна спробувати наступні методи:

 1. Використовуйте спеціальний пінцет: В аптеках продаються спеціальні пінцети для контактних лінз з м'якими наконечниками. Вони допоможуть акуратно зняти лінзу, не пошкоджуючи її і не спричиняючи дискомфорту.
 2. Спробуйте інший кут: Іноді зміна кута зору (дивлення вгору або вниз) може допомогти лінзі відокремитися.
 3. Зверніться до фахівця: Якщо всі спроби не увінчалися успіхом, найкраще звернутися до офтальмолога. Професіонал зможе безпечно і швидко зняти лінзу, а також перевірити стан вашого ока.

Профілактика прилипання лінз

Щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому, дотримуйтесь простих рекомендацій:

 1. Дотримуйтеся гігієни: Завжди мийте руки перед тим, як надягати або знімати лінзи.
 2. Використовуйте зволожуючі краплі: Якщо у вас схильність до сухості очей, регулярно використовуйте краплі для зволоження.
 3. Слідкуйте за терміном носіння: Не перевищуйте рекомендований час носіння лінз і регулярно змінюйте їх згідно з інструкцією.
 4. Перевіряйте лінзи на пошкодження: Перед використанням переконайтеся, що лінзи цілі і без тріщин.

Ситуація, коли лінза прилипла до ока, може бути неприємною, але не варто панікувати. Дотримуючись простих правил і рекомендацій, ви зможете легко і безпечно зняти лінзу. Якщо у вас виникають регулярні проблеми з контактними лінзами, зверніться до фахівців для консультації і підбору більш підходящих засобів корекції зору.

Для отримання додаткової інформації та професійної допомоги відвідайте наш сайт zir.ck.ua, де ви знайдете широкий асортимент контактних лінз і засобів для догляду за ними.


Написать отзыв

Пожалуйста авторизируйтесь или создайте учетную запись перед тем как написать отзыв