(068) 691-00-06

Доступно про переваги контактних лінз

Контактні лінзи: «не найдешевше задоволення, скоріше приємна розкіш» 

Існує досить багато упереджень щодо контактних лінз. Користуватися чи не користуватися? Носити чи не носити?

Ризикнути чи не ризикувати? Що краще: окуляри чи контактні лінзи? В якому віці: від і до?

Прийшов час розібратися. А вибір в будь-якому випадку буде за вами.
Вітчизняна і зарубіжна офтальмологія розвивається семимильними кроками. Встежити за цим рухом і розібратися в тонкощах питання буває не просто. Особливо первинним користувачам. Звідси і ростуть, як гриби після дощу всілякі страхи, домисли і міфи про контактні лінзи.

Насправді все досить просто. Потрібно тільки відкинути в сторону всі «експертні думки» тих, хто вже не перший рік користується контактними лінзами і для початківців є безумовним авторитетом. Єдину правильну думку про цей предмет особистої гігієни можуть дати тільки професійні фахівці.

zir.ck.ua про переваги контактних лінз:

 • Прийнявши рішення користуватися контактними лінзами, ви отримуєте реальну картину того, що бачите. Всі об'єкти навколишньої дійсності постануть перед вами в натуральних розмірах і без обмеження поля зору. Цього не відбувається при користуванні окулярами. Окуляри обмежують огляд, залишаючи розбірливим лише певний сектор. Та й ваші очі за скельцями окулярів виглядають занадто маленькими або неприродньо великими.
 • Якщо ви займаєтеся спортом, подорожуєте або підкорюєте гірські вершини, словом, ведете активний спосіб життя, контактні лінзи - це ваш вибір! Незначне обмеження існує лише для водних видів спорту, оскільки лінзи можуть бути просто змиті водою. Але ж якщо дуже хочеться, значить - можна! Одягайте окуляри для плавання і пірнайте в лінзах на здоров'я.

Контактним лінзам кожен вік підвладний

 • Контактні лінзи можна і потрібно використовувати для корекції зору у дітей і підлітків. Існує досить прецедентів, коли лінзи призначають дітям у віці від двох років.
 • А вже тінейджерам від 8-10 років і поготів рекомендується подібна корекція зору. Їх не можна розбити і травмувати око. При дитячої рухливості - це максимально безпечний вихід з положення в школі, у дворі, в спортивних секціях і танцювальних студіях.
 • Недоступне стає доступним! Для людей з різним ступенем астигматизму розроблені торичні контактні лінзи, що дозволяють коригувати навіть такий складний зір. Це як найкраще підходить для дітей і людей, що ведуть активний спосіб життя.
 • Найдивовижніше, що контактні лінзи нарешті потрапили в поле зору тих, кому за 40. Іншими словами, люди з віковими проблемами зору теж можуть користуватися контактними лінзами. Для них розроблені мультифокальні лінзи, що дозволяють коригувати зір на далекі відстані (понад 4 метрів), на середні (до 1 метра) і на близькі відстані (35-40 сантиметрів). Як-то кажуть, все-в-одному! Життя триває і воно так само прекрасне!

Про контактні лінзи і лазерну корекцію зору

Контактні лінзи - прекрасна альтернатива лазерній корекції. Якщо ви всерйоз зацікавлені в якості власного зору, для початку використовуйте всі більш доступні засоби. А лазерну корекцію прибережіть, як останній бронебійний засіб. Скільки б не говорили про прогресивні методи цієї процедури, негативна статистика теж існує! Корекція зору за допомогою лазера підходить далеко не всім пацієнтам. Особливо якщо у вас аметропия слабкого ступеня.

Елементарні правила користування контактними лінзами

Сучасні контактні лінзи абсолютно нешкідливі! Вони виготовляються з біосумісних матеріалів, аналоги яких широко використовуються в багатьох галузях медицини.
Неодмінно відвідайте лікаря офтальмолога, який підбере вам контактні лінзи відповідно з рідними параметрами ваших очей і випише рецепт. Це буде основний документ, який потрібно пред'являти в місцях покупки контактних лінз.

Є кілька значень, обов'язкових для запам'ятовування:

 • рефракція на праве око - OD
 • рефракція на ліве око - OS
 • базова кривизна - BC.

Трохи про ВС. Цей параметр можна жартома порівняти з розміром взуття. Якщо ви купили взуття меншого розміру - воно буде натирати ноги. Взуття більшого розміру буде шльопати, бовтатися на нозі або зовсім зпаде. Те ж саме відбудеться і з контактною лінзою. ВС буває маленькою ( 8.3 і 8.4 ), стандартною ( 8.6 і 8.7 ) І великою ( 8.9 і 9.0 ).

Якщо ви носите лінзи відповідно до ваших індивідуальних параметрів, вони будуть мати правильну посадку, доставлять вам масу задоволення і не загубляться через безглузду випадковість.

При дотриманні нескладних гігієнічних правил, лінзи будуть служити вам, як рідні очі:

 • надягайте і знімайте лінзи чисто вимитими, сухими руками;
 • при відсутності такої можливості користуйтеся спеціальною присоскою для КЛ;
 • раз на два тижні влаштовуйте своїм лінзам «банний день» - використовуючи пероксидні системи, влаштовуйте сеанс глибокої чистки. Ця процедура зведе до мінімуму ризик інфікування і запобігне алергічним реакціям на відкладення білка;
 • міняйте розчин в контейнері щодня, навіть якщо лінзи ви одягаєте від разу до разу;
 • міняйте контейнер для зберігання кожного разу з придбанням нової пари контактних лінз;
 • поряд з контактними лінзами майте у своєму арсеналі й окуляри; періодично чергуйте режим носіння лінз і окулярів: окуляри використовуйте в домашніх умовах, а лінзи - при виході «у світ»;
 • ні в якому випадку не носіть лінзи при запальних і простудних процесах;
 • не переношує лінзи більше рекомендованого виробником терміну;
 • не використовуйте воду з-під крана для очищення контейнера таі лінз.

Зір - одне з п'яти почуттів, доступних людині. Близько 90% інформації ми отримуємо за допомогою зору. Носіння контактних лінз відповідно до призначень і рекомендацій лікаря офтальмолога не приносить шкоди очам і не може погіршити зір людини при їх дотриманні.


Ваш зір - ваш вибір! Відчуйте прогресивний вид корекції зору за допомогою м'яких контактних лінз нового покоління!


Написать отзыв

Пожалуйста авторизируйтесь или создайте учетную запись перед тем как написать отзыв