(068) 691-00-06

Чи можна носити контактні лінзи в мороз?

Традиційне питання всіх, хто недавно носить контактні лінзи і ще не до кінця звик до них: - А чи можна носити лінзи в мороз? Раптом лінзи примерзнуть до очей? Адже моторошно!

Спитаємо інакше: - А хіба очі без лінз у вас коли-небудь замерзали на морозі?

Насправді для того щоб очі замерзли, їх температура повинна бути мінімум 0 градусів. У нормальної живої людини температура на поверхні ока в середньому 35 градусів. З огляду на те, що ми часто моргаємо (приблизно раз в три секунди), очі постійно зігріваються.

Тому лінза, тонка і гнучка, просто фізично не може примерзнути. Тому що вона постійно тієї ж температури, що й самі очі. При цьому сучасні контактні лінзи дуже стійкі до впливу температур: серйозна зміна властивостей лінзи може статися лише при температурі нижче мінус 55 градусів за Цельсієм. Умови Крайньої Півночі.

Правила носіння контактних лінз в мороз

Але варто все ж дотримуватися певних правил носіння контактних лінз в мороз.

  • Перед виходом на мороз не користуйтеся зволожуючими краплями.
  • Взимку також необхідно користуватися лінзами з УФ-захистом від сонячних променів.
  • Відблискуючи від снігу, сонячні промені можуть надати неприємного впливу на очі.
  • Застудилися - надіньте окуляри. При запальних захворюваннях очей (блефарит, кон'юнктивіт та інші запальні захворювання повік), а також при будь-яких простудних захворюваннях, особливо вірусних, носити лінзи не можна взагалі. Тому, якщо застудилися, доведеться тимчасово «перелізти» в окуляри. А все тому, що через нежить порушується відтік сліз і очі весь час сухі. І навіть найтонші лінзи можуть викликати дискомфорт. Або пересохнути і зіпсуватися.

Лінзи протипоказані, якщо у вас:

  • хронічна алергія очей
  • захворювання органів дихання (хронічний бронхіт, астма, туберкульоз);
  • порушення складу слізної рідини або непрохідність слізних шляхів, підвищене або знижене сльозовиділення.

Чи можуть контактні лінзи взимку вплинути на сітківку?

Ще одна пугалка про те, що лінзи взимку негативно впливають на сітківку. Але подивіться - лінза прилягає до рогівки. Сітківка же знаходиться всередині ока і ніяк не торкається до лінзи.

Сітківка - це внутрішня оболонка ока, наш зоровий аналізатор. Саме в ній відбувається перетворення зорового світлового сигналу в електричний, який потрапляє в мозок. По суті справи, це зоровий екран, на який через зіницю надходить зображення. І цей екран знаходиться далеко від поверхні ока - рогівки - на якій і розташовується лінза. Отже, пошкодити сітківку лінза не може ні в мороз, ні взагалі.

Якщо мороз доводить до сліз

Варто вийти на вітер і холод - очі починають сльозитися в три струмка. Знайома ситуація? Причин може бути кілька - від дефекту слізних проток до прояву холодової алергії. По суті, це алергічний риніт - тільки навесні-влітку алергіків до сліз доводить пилок квітучих рослин і називається це - поліноз, а взимку, в мороз - холод укупі з вітром.

Що робити, якщо на морозі очі так і плачуть?

За 10-15 хвилин до виходу на вулицю закапайте антигістамінні краплі. При цьому судинозвужувальні засоби протипоказані - вони лише сушать слизову і посилюють прояви холодової алергії.

Одяг повинен захищати не тільки від холоду, але і від вітру і вологи. Купіть шапку з хорошим козирком, куртку з глибоким капюшоном.

Кисті рук і ступні ніг мерзнуть першими і можуть запустити напад холодової алергії. Тому не економте на рукавицях і хорошого теплого взуття.

Синтетика і вовняні тканини підсилюють прояв алергії, тому одяг, що стикається з обличчям (светр, шарф), краще носити з бавовни або фланелі.

А щоб знімати напругу з очей і не дати виникнути запалення, можна користуватися спеціальними гелями для повік з гіалуроновою кислотою, соком алое і вітаміном Е. 


Написать отзыв

Пожалуйста авторизируйтесь или создайте учетную запись перед тем как написать отзыв