(068) 691-00-06

Все про контактні лінзи для дітей

Розповідаємо все про контактні лінзи для дітей.
Лінзи дітям носити можна і навіть іноді потрібно . Вони безпечні для дитини. Вже з дуже раннього віку людське око здатне адаптуватися до них. У ряді випадків з лікувальною метою лінзи можуть прописуватися навіть немовлятам.


Найчастіше контактну корекцію застосовують, коли дитина вже самостійно здатний дотримуватися правильність носіння і зберігання лінз. На щастя, доглядати за сучасними контактними лінзами досить просто і займає ця процедура не більше п'яти хвилин в день.

З якого віку діти можуть носити лінзи?

Можливість носіння контактних лінз в більшій мірі залежить не від віку дитини, а від його готовності до лінз. Його здібності правильно і відповідально ними користуватися. Так як лінзи   вимагають регулярного належного догляду та утримання в чистоті.

Фізично дитячі очі можуть переносити контактні лінзи з досить раннього віку. Дослідження показують, що 90% дітей у віці від 8 до 11 років, яким були прописані контактні лінзи, не відчували ніяких проблем з їх одяганням і зняттям без допомоги батьків.

Переваги

Основна перевага контактних лінз перед окулярами полягає в тому, що з їх допомогою корекція зору відбувається більш повно і природньо. Лінзи дають повний круговий огляд і не спотворюють зображення. Крім того, з їх допомогою досягається постійна корекція. Що особливо необхідно при дитячому астигматизмі.

Іноді носіння окулярів обмежує дитину у фізичній активності. Практично всі види спорту стають недоступними для дітей в окулярах. В цьому випадку контактні лінзи - питання комфорту і свобода дитини вести повноцінне життя.

Контактні лінзи рятують дитину від комплексу неповноцінності, піднімають самооцінку і впевненість в собі, допомагають йому виглядати так само, як і інші діти. Тоді як окуляри можуть стати причиною виникнення психологічних проблем.

Недоліки

Недоліком використання лінз дитиною є небезпека виникнення очних інфекцій. Це можливо, якщо дитина недостатньо відповідально підходить до питання догляду за контактними лінзами або забуває їх зняти на ніч. Оскільки щоденна процедура промивання та дезінфекції лінз може бути втомлюючою і нудною для дітей, вони намагаються виконати ці маніпуляції швидко. В результаті лінзи очищаються не в повному обсязі і можуть стати причиною інфікування очей або інших ускладнень.

Якщо дитина ще недостатньо відповідальний або самостійний для того, щоб належним чином доглядати за лінзами, краще повернутися до носіння окулярів. Через час можна знову спробувати використовувати контактні лінзи.

Які лінзи краще для дітей ?

Дітям зазвичай призначають м'які одноденні контактні лінзи або лінзи частої планової заміни (заміна через 2 тижні або 1 місяць).

Одноденні лінзи не вимагають ніякого догляду: вранці надягають свіжу пару, а ввечері їх викидають. Крім того, одноденні лінзи вважаються «здоровими» і безпечними для очей. Тому для дітей оптимальним вибором будуть саме вони, особливо для маленьких.

Контактні лінзи частої планової заміни вимагають щоденного догляду, і їх можна носити тим дітям, які досить відповідально ставляться до виконання всіх щоденних процедур по догляду за ними.

Контактні лінзи більш тривалого терміну носіння (3-6 місяців) дітям краще не носити, тому що зі збільшенням тривалості носіння на них відкладаються забруднення, лінзи стають некомфортними, погіршуються їх оптичні характеристики, збільшується ймовірність інфікування. Традиційні контактні лінзи (заміна через рік або рідше) дітям в європейських країнах взагалі не призначаються.

Педиатричні контактні лінзи

Olimpia h UV - педіатричні контактні лінзи, які використовуються для корекції зору у дітей.

Існують вроджені патології зору: катаракта, ретинопатія, астигматизм, відсутність кришталика, дефекти структури очей. З огляду на те, що зір є найважливішим фактором розвитку дитини, лікарі всіма силами борються за нього. Одним із дієвих варіантів є корекція зору педіатричними контактними лінзами. Це зумовлено тим що, потрібні високі величини корекції до +25 Дптр і окуляри в цьому випадку просто не працюють.

Педиатричні контактні лінзи виготовляються з максимально ніжного матеріалу доступного в Україні. Параметри лінз визначаються лікарем, який повинен мати достатню кваліфікацію й досвід. Лікарі амбулаторно Центру ЗІР мають прекрасну практику і досвід роботи з дітьми. Успіх лікування також залежить від терпіння і наполегливості батьків.

Чи може носіння лінз призупинити погіршення зору дитини?

Одним з головних чинників, що викликають розвиток дитячої міопії, фахівці називають велике зорове навантаження на близьких відстанях: дітям в шкільні роки припадає багато писати або читати. Більшість фахівців вважає, що носіння м'яких лінз не може уповільнити розвиток міопії у дітей.

Що стосується жорстких газопроникних контактних лінз, то певні надії на можливість уповільнення прогресування міопії у дітей фахівці пов'язують з ортокератологічними контактними лінзами (це жорсткі лінзи , які носять не днем, а надягають на ніч). Дослідження можливостей уповільнення прогресування міопії у дітей за допомогою ортокератологічних лінз тривають.

Відзначимо, що в останні роки намітився ще один напрямок у вирішенні проблеми уповільнення розвитку міопії у дітей. Учені з Австралії і США висунули нову теорію гальмування розвитку міопії і відповідно до цієї теорії розробили для лінз спеціальний дизайн, який повинен уповільнювати цей процес. 

Чи можна дітям носити лінзи, не знімаючи їх на ніч, протягом тривалого терміну?

В даний час є ряд м'яких контактних лінз, які можна носити, не знімаючи на ніч, до 30 днів. Однак більшість фахівців утримуються від призначення дітям лінз безперервного носіння без обов'язкового зняття їх на ніч. Це пов'язано з тим, що для такого режиму носіння ризик ускладнень вищий, ніж при носінні їх в денному режимі.

Лікарі прагнуть мінімізувати ризик розвитку у дітей будь-яких ускладнень при користуванні лінзами. Якщо з яких-небудь причин батьки наполягають на такому режимі для своєї дитини, то вони повинні обговорити з лікарем можливі ризики і забезпечити суворе виконання дитиною рекомендацій лікаря щодо контактних лінз безперервного носіння.

Яка роль батьків, коли дитина носить лінзи?

Батьки фактично є «другим пацієнтом», коли лікар підбирає лінзи дитині. Вони повинні знати всі правила носіння контактних лінз та догляду за ними.

Батьки повинні постійно контролювати дитину в плані виконання правил користування лінзами.

Батьки обов'язково повинні стежити за станом очей дитини і при найменшій підозрі на відхилення від нормального стану - червоні очі або скарги на проблеми з очима - попросити дитину негайно зняти їх і як можна швидше звернутися до лікаря-офтальмолога.

При правильному виборі контактних лінз і при виконанні дитиною (під контролем батьків) правил носіння та догляду за ними, діти можуть безпечно користуватися цим зручним способом корекції зору, починаючи з самого юного віку.  


Написать отзыв

Пожалуйста авторизируйтесь или создайте учетную запись перед тем как написать отзыв