(068) 691-00-06

Чи викликають алергію м'які контактні лінзи?

Якщо у вас мало хороший зір, контактні лінзи - це необхідність. З їх допомогою можна не просто відкоригувати зір, але і змінити колір очей і навіть ефектно підкреслити власний імідж.

Однак існує стереотип, що контактні лінзи можуть завдати очам шкоди - викликати алергію і сльозоточивість. Це не зовсім вірне думку.

Роздратування від контактних лінз

Почервоніння очей - явище нерідке для тих, хто носить контактні лінзи. Але це не можна назвати алергією в звичному сенсі слова. Швидше це реакція на чужорідне тіло, яка проходить сама собою при правильному дотриманні режиму користування. Всі лінзи виготовлені з якісних матеріалів, пройшли ряд тестових випробувань і не можуть бути джерелом алергії. Інша справа, що подібну реакцію може викликати розчин по доглядуза лінзами , Консерванти, що містяться в ньому, недотримання режиму носіння або порушення гігієни.

Алергія, яка проявляється у вигляді почервоніння очей, може мати безліч різних причин: через пилку квіток або, наприклад, через тополиного пуху, через інших сезонних явищ. У цьому випадку обов'язково відвідайте не тільки офтальмолога, але і фахівця з алергії, який допоможе виявити причину алергічної реакції і призначити відповідне лікування. Однак не відкладайте і похід до офтальмолога! Можливо, за безневинним почервонінням очей варто більш серйозне захворювання.

Алергія на контактні лінзи: що робити?

Почервоніння може застати вас в самий невідповідний момент, коли у вас немає можливості відвідати лікаря-офтальмолога. В цьому випадку потрібно знати кілька процедур невідкладної допомоги, які полегшать вам страждання до тих пір, поки ви не зможете потрапити на прийом до лікаря.

  • Завжди тримайте під рукою спеціальні зволожуючі краплі для очей , Які можуть очистити слізну залозу від пилу або алергену.
  • Намагайтеся якомога частіше вмиватися, що також буде сприяти швидкому видаленню джерела алергії.
  • Замініть звичний розчин новим, з іншим складом. А також як можна частіше проводите механічну чистку контактних лінз. Сьогодні існують спеціальні пероксидні системи , Які не тільки можуть зберігати лінзи, але і одночасно проводити глибоке очищення, поки ви їх не носите.
  • Не забувайте про сонцезахисних окулярах , Які також дають додатковий захист від пилу і алергенів.

Розчин для контактних лінз

Підтвердити, що причиною алергії на контактні лінзи є саме розчин для їх зберігання, нескладно. Просто поміняйте розчин і спостерігайте за реакцією ваших очей. Зниження роздратування явно свідчить про те, що ви користуєтеся розчином, який вам не підходить. Причиною алергії в даному випадку може бути реакція на якийсь компонент (консервант або активна речовина) розчину.

Якщо ви вже зважилися спробувати інший розчин для зберігання лінз, то не потрібно пробувати все підряд. Зупиніться на 2-3-х розчинах. Після зміни розчину стежте за реакцією очей - якщо роздратування збереглося, то, швидше за все справа зовсім не в розчині.

Окремо варто згадати контейнери длялінз і правила догляду за ними. Не можна контейнери промивати звичайною проточною водою! Робіть це тільки кип'яченою після кожного використання.

Контактні лінзи дуже зручні і комфортні і цілком доступні. І навіть при алергічних реакціях, лінзи частково знімають запалення, а не підтримують його.


Написать отзыв

Пожалуйста авторизируйтесь или создайте учетную запись перед тем как написать отзыв